Dzięki odpowiednim akcesoriom iPad jest jeszcze przyjemniejszy. Przegląd adapterów, tulei i nie tylko.

Akcesoria do iPada dla kreatywnych ludzi i profesjonalistów od mediów

Do tej pory w naszej serii pojawiły się:

Akcesoria do iPada dla kreatywnych, część 1

Akcesoria do iPada dla kreatywnych, część 2

Dalsze akcesoria można znaleźć w krótkim teście tutaj:

Akcesoria do iPada dla użytkowników biznesowych — część 1

Akcesoria do iPada dla użytkowników biznesowych — część 2

Poradnik zakupów: iPad Pro - akcesoria ze stylem

Anker PowerPort Atom III Slim

Mniejszy jest lepszy?

Jeśli dużo podróżujesz z iPadem, zawsze pojawia się pytanie o akcesoria oszczędzające miejsce. Szczególnie sprawdzają się tutaj nowe zasilacze z dodatkiem Atom firmy Anker. W ostatnim artykule o akcesoriach biznesowych do iPada przedstawiłem mały zasilacz USB-C PowerPort Atom PD 1, teraz mam w teście jeszcze ciekawszy produkt firmy Anker.

PowerPort Atom III oferuje nie tylko port USB-C o mocy 45 watów, ale także trzy porty USB-A o łącznej mocy 20 watów. W przypadku USB-A dostępne jest maksymalnie 2,4 A na połączenie. To wystarczy na iPada ze złączem Lightning. USB-C ma 5V/2,4A, 9V/3A, 15V/4A i 20V/2,25A. Daje to wielu urządzeniom możliwość doładowania swoich baterii. Na przykład nie tylko iPad Pro, ale także aparaty cyfrowe, baterie, a nawet Macbook.

Mój Macbook Pro w zasadzie wolałby zasilacz o mocy 60 W, ale PowerPort Atom III też był wystarczający w teście.

Plastikowa obudowa robi bardzo dobre wrażenie, ale nie jest to szczególnie zauważalne. To bardzo kompaktowe wymiary. Przy wysokości zaledwie 1,8 cm jest bardziej płaski i dlatego łatwiej go schować w torbie niż większość produktów konkurencji – lub PowerPort Atom PD 1. Azotek galu zastosowany w serii Atom zamiast krzemu obiecuje zwiększyć wydajność. Dlatego imponują nie gabaryty, ale również bardzo niska emisja ciepła. Niezależnie od tego, czy ładujesz Macbooka, czy iPada Pro razem z iPhone’em 8 – etui nigdy się nie nagrzewało.

Zgodnie z oczekiwaniami PowerPort Atom III szybko wykonuje swoją pracę. 11-calowy iPad Pro ładuje się o 65 punktów procentowych w ciągu godziny. Jednorazowe napełnienie zajęło mniej niż trzy godziny.

rekomendacje

Przy cenie 39,99 euro PowerPort Atom III nie jest najtańszym zasilaczem z wieloma połączeniami. Jego właściwości i bardzo niskie wytwarzanie ciepła sprawiają, że jest to jeden z najbardziej ekscytujących rozwiązań w dziedzinie zasilania w ostatnim roku.

W zestawie bardzo długi kabel zasilający (150 cm), o odpowiedni kabel ładujący USB-C musisz zadbać samodzielnie.

Połączyłem go z kablem Anker Powerline II USB-C na USB-C 3.1 Gen2, ponieważ chciałem nie tylko kabel ładujący do dostarczania zasilania, ale także do szybkiego przesyłania danych USB-C. Oznacza to, że kabel może być również doskonale używany do dysków SSD. W porównaniu do wolnych kabli ładujących USB-C z prędkością USB 2.0, Powerline II kosztuje ponad dwa razy więcej, bo 16,99 euro.

PowerPort Atom III

Powerline II

Kanex iAdapt

Na rynku dostępnych jest wiele adapterów wieloportowych, które konwertują połączenie USB-C na połączenia USB3.0 i HDMI. Kanex wymyślił coś wyjątkowego, wieloportową przejściówkę, którą można przymocować do obudowy iPada Pro.

iAdapt jest wykonany z aluminium i pasuje dokładnie do rogu iPada Pro 11 cali (3. generacji) i Apple iPad Pro 12,9 cala (3. generacji). Aby można było również użyć pokrowca, wysokość można regulować za pomocą wkładki w iAdapt. Chociaż grube nakładki ochronne nie mogą tego zrekompensować, Apple Smart Keyboard Folio i pokrowiec Moshi Versa nadal mogą być używane.

Kanex zainstalował wszystko, co ważne przy połączeniach:

1. Zasilanie USB-C, dzięki czemu można korzystać z zasilacza o mocy maksymalnie 60 W.

2. Gniazda kart SD i micro SD obsługujące karty o pojemności do 2 TB.

3. 1x USB 3.0 dla pamięci USB, klawiatury i myszy.

4. HDMI dla rozdzielczości 2K przy 60 Hz na iPadzie Pro. Na Macbooku jest to rozdzielczość 4K przy 30 Hz.

5. Złącze jack 3,5 mm dla słuchawek.

Wiele połączeń jest bardzo praktycznych, gdzie można znaleźć np. podłączenie słuchawek?

Zwłaszcza w zastosowaniach stacjonarnych zauważysz również, jak ważne jest połączenie USB-C Power Delivery. Możesz więc po prostu podłączyć iPada Pro do zasilania i jednocześnie używać pamięci USB do przechowywania danych.

Jednak ta różnorodność połączeń ma również wady związane z podłączaniem monitorów. Ze względu na ograniczoną przepustowość USB-C, 4K przy 30 Hz nie jest już dostępne na Macbooku.

rekomendacje

Jeśli masz odpowiednią osłonę ochronną na iPada Pro lub używasz iPada Pro bez osłony ochronnej, iAdapt to bardzo elegancki wieloportowy adapter. Przede wszystkim adapter idealnie pasuje do obudowy iPada Pro i nie chwieje się. Grube szklane folie chroniące wyświetlacz iPada Pro naturalnie zabraknie miejsca.

Pomyślano o wszystkich ważnych połączeniach, więc naprawdę rozczarowuje fakt, że gniazda kart pamięci nie obsługują szybkiego standardu UHS-II.

To, czego brakuje w iAdapt, to torba transportowa. Etui jest miłe dla oka, ale też wrażliwe na zarysowania. Zwłaszcza krawędzie nie powinny wyglądać tak ładnie po roku w torbie.

Cena 99 euro wydaje się nieco wysoka w porównaniu z konkurencją. Zwykle oferują więcej portów USB 3.0 w niższej cenie. Z drugiej strony iAdapt ma tę wielką zaletę, że można go tak pięknie i elegancko przymocować do obudowy iPada Pro.

Ale jest jeszcze jedna cecha, która odróżnia iAdapt od konkurencji, gniazdo słuchawkowe.

Kanex iAdapt na Amazon

Okładka Moshi Versa: okładka origami

Oprócz funkcji ochronnej nakładki na iPada pełnią również funkcję mocowania iPada w różnych pozycjach. Na przykład jako biurko do pisania i rysowania, a także jako monitor do oglądania filmów. Oczywiście VersaCover firmy Moshi też to oferuje, tylko tym, że różni się od konkurencji.

Wieko etui oparte jest na origami. Sześć trójkątnych pól sprawia, że ​​wieczko składa się w małą piramidę. Dzięki temu oprócz pozycji biurka i monitora w orientacji poziomej masz również pozycję w formacie pionowym.

Okładka Moshi Versa (zdjęcie 1 z 6)

Moshi_VersaCover2_01.jpg

Styl origami ma jeszcze jedną zaletę, jest jednak znacznie szybszy niż np. pokrowiec Apple, a podstawka jest stabilniejsza. Oczywiście są też wady, ze względu na wiele zagięć pokrywka po około roku nie wygląda już tak idealnie gładko. Ze względu na konstrukcję kąt na biurku jest również nieco większy – iPad jest zatem bardziej stromy – niż w przypadku innych etui. Nie musi to jednak być wadą, podlega to osobistemu gustowi.

rekomendacje

Po krótkim czasie nie chcesz być bez sztuki origami. Jest super szybki i niezawodny. W pewnym momencie możesz przeboleć fakt, że pokrywka nie wygląda już jak nowa. Wspaniałą rzeczą w nowej wersji jest to, że Apple Pencil możesz od razu schować pod pokrywą. A jeszcze lepiej, jeśli nie masz przy sobie Apple Pencil, pokrywka nie wgniata się, ale idealnie dopasowuje się do etui na iPada.

Sprytna konstrukcja kosztuje 57,90 euro i jest dostępna w kolorze czarnym oprócz naszego szarego wzoru.

Okładka Moshi Versa na Amazon

Papierowe 2

iPad Pro jest ulubieńcem wielu rysowników i grafików. Wynika to przede wszystkim ze świetnego Apple Pencil i wielu aplikacji, które doskonale obsługują pióro. Rysowanie i malowanie na gładkim wyświetlaczu iPada Pro nie jest dla każdego. Wrażenie na szkle jest dalekie od przyjemnego oporu na papierze.

Ale film Paperlike chce stworzyć dokładnie to, uczucie rysowania na papierze. Rzeczywiście różnica jest uderzająca. Nieco szorstka powierzchnia nie przypomina papieru, ale doświadczenie pisania jest bardzo zbliżone do tego na papierze. Jest to szczególnie widoczne w aplikacjach takich jak Adobe Fresco czy Autodesk SketchBook. Jeśli użyjesz pędzli z kategorii malarstwa lub ołówka, poczujesz się znacznie bardziej autentycznie.

Montaż folii jest dobrze wyjaśniony w angielskiej instrukcji, ale warto obejrzeć dołączony film. Link znajduje się w instrukcji.

rekomendacje

Nawet jeśli nie poczujesz prawdziwego papieru, nadal istnieje wyraźna różnica. Rysowanie i malowanie jest o wiele przyjemniejsze, ponieważ wydaje się bardziej realne.

To subtelne różnice uczysz się doceniać w działaniu.

Po czterech tygodniach codziennego użytkowania nie widziałem żadnego zużycia na Apple Pencil. Na folii były tylko zadrapania, gdy folia nie była do końca czysta i przesadziłem z naciskiem.

Wady filmu też widać od razu, wyświetlacz nie jest już tak bogaty w kontrasty, ale sąsiad w pociągu nie może już tak łatwo patrzeć na wyświetlacz i widzieć, co robię. Nałożenie go na dużej powierzchni to nie lada wyzwanie. Nawet jeśli ciągle usuwałem kurz za pomocą dołączonej podkładki samoprzylepnej, skończyło się na brzydkich wtrąceniach z odpowiednimi bąbelkami. Lepiej dać tutaj więcej niż więcej czasu na montaż.

Film jest obecnie dostępny tylko bezpośrednio u producenta za 34 euro. Cenę obrazuje fakt, że dostarczane są dwie folie.

Podwójna ładowarka podróżna Satechi 75 W USB-C PD

Jeśli nie tylko podróżujesz z iPadem Pro, ale masz też ze sobą Macbooka Pro, masz też ze sobą dwa zasilacze. Jeśli teraz dołączysz iPhone'a, istnieją trzy zasilacze.

Dla tej grupy docelowej polecana jest ładowarka podróżna Dual USB-C PD firmy Satechi z dwoma portami USB-C i dwoma USB-A. Dostarcza 60 W do USB-C dla 13-calowego Macbooka Pro i 18 W dla iPada lub iPada Pro. Normalne porty USB-A dostarczają łącznie 12 W, co jest wystarczające dla iPhone'ów. Oznacza to, że łącznie można zasilać cztery urządzenia. Wtedy oczywiście szybsze ładowanie nie jest możliwe.

iPad Pro ładuje 60 punktów procentowych w ciągu godziny przy połączeniu 60 W i 47 punktów procentowych przy połączeniu 18 W. iPad jest w pełni naładowany przez około trzy godziny przy połączeniu 18 W, przy połączeniu 60 W zajmuje to nieco ponad 2,5 godziny.

Obudowa ładowarki podróżnej jest wykonana z tworzywa sztucznego, a jej kolor bardzo dobrze komponuje się z Space Grey urządzeń Apple. Podczas pracy może się bardzo nagrzewać, ale nie sprawiało to żadnych problemów w moim teście przez kilka tygodni.

Dzięki zakresowi napięcia od 100 do 240 V może być używany na całym świecie. W zestawie znajduje się jednak tylko wtyczka do gniazdek Euro. Ponieważ kabel połączeniowy jest zgodny ze standardem dla wtyczek małych urządzeń zgodnie z IEC-60320 C7, można łatwo znaleźć odpowiednie kable w kraju docelowym podróży. Na przykład USA w dużych supermarketach, takich jak Walmart.

rekomendacje

Ładowarka podróżna Satechi Dual USB-C PD to świetny zamiennik trzech zasilaczy. Niewiele większy niż oryginalny zasilacz Apple dla Macbooka Pro, niezawodnie zasila nawet cztery urządzenia.

W ciągu ostatnich kilku tygodni w większości nie podłączałem więcej niż trzech urządzeń. Ten uniwersalny zasilacz to wielka zaleta, zwłaszcza jeśli używasz iPada Pro razem z Macbookiem Pro przez Sidecar. Cena 74 euro w sklepach specjalistycznych jest zatem uzasadniona.

Satechi 75W Podwójna ładowarka podróżna USB-C PD w Amazon

Leave a Comment