Dekoder firmy Apple rośnie w środku, jest coraz szybszy i oferuje wiele ulepszeń. Brakuje jednak jednej ważnej funkcji, ale przy odrobinie szczęścia pojawi się letnia niespodzianka.

Telewizor apple

Wizualnie nic się nie zmienia w nowym Apple TV 2021, ale pod maską producent iPhone'a podarował dekoderowi prawdziwą metamorfozę. W Apple TV 4K pracuje teraz znacznie szybszy chip A12. Jest też szybszy w sieci WLAN. Obsługiwany jest nowy standard „802.11ax WLAN 6 z MIMO”.

Apple TV 2021: HDMI 2.1, ale bez wyjścia 120 Hz

Jest też centralna nowość w połączeniach: port HDMI działa teraz zgodnie ze standardem 2.1, a nie tylko 2.0a. Apple bierze pod uwagę rozwój techniczny, ponieważ najnowsze telewizory obsługują teraz HDMI 2.1, a także Playstation 5. Niestety Apple „zapomniał” o jednym. Pomimo HDMI 2.1 wyjście wideo 4K jest ograniczone do maksymalnie 60 klatek na sekundę. Brakuje wyjścia 120 obrazów na sekundę, które jest znacznie szybsze, aby uzyskać płynniejsze obrazy, a zatem jest to ważna funkcja.

Wszystko o nowym Apple TV 4K:

Czekam na lato: nadzieja na tvOS 15

Ale dlaczego tak jest? To nie może być spowodowane mocą obliczeniową, A12 powinien być wystarczająco szybki. Koledzy z 9to5Mac zakładają, że nowy Apple TV w 2021 roku nie będzie obsługiwał 120 Hz aż do przyszłego tvOS 15, w połączeniu z nowymi, potężnymi tytułami gier z Apple Arcade. W końcu Apple TV z chipem Apple A12 jest bardziej niż kiedykolwiek odpowiedni jako konsola do gier. Potwierdzenie tego założenia można było następnie wydać na WWDC w czerwcu. Krótko mówiąc: nadzieja jest uzasadniona.

No cóż, czas już dojrzał… ale niestety jeszcze nie Apple, wciąż jest drogo:

Apple też może być tanie: nadszedł czas na ten produkt, w końcu odważ się

Nowy pilot Siri Remote również dla starszych telewizorów Apple TV

I jeszcze jedna dobra wiadomość. Znacznie ulepszony pilot „Siri Remote” nowego Apple TV 2021 działa również ze starszymi telewizorami Apple. Fajnie: obsługiwana jest nie tylko z poprzednikiem 4K, ale także wciąż aktualna wersja HD z Full HD. Co więcej: Apple oferuje również nowy pilot do indywidualnej sprzedaży. Za plus w komforcie trzeba jednak zapłacić dodatkowe 65 euro. Zamówienia można składać od 30 kwietnia. Dotyczy to również Apple TV 2021, ceny zaczynają się od 199 euro (32 GB) i idą do 219 euro (64 GB) – oczywiście nowy Sire Remote jest tutaj zawarty. Dostawy rozpoczną się w drugiej połowie maja. Przy okazji: nawet niezmieniony Apple TV HD (159 euro) otrzymuje teraz nowy pilot, co za miła niespodzianka.

Leave a Comment