Apple jest wyznacznikiem trendów, producent iPhone'a co roku przyspiesza rozwój technologiczny swoimi telefonami komórkowymi, iPadem, Macem i spółką. Zidentyfikowaliśmy w sumie 10 ekscytujących wydarzeń, które nadadzą ton w 2021 roku i później.

jabłko

10 ekscytujących wydarzeń Apple w 2021 roku: Co nowego na iPhonie, iPadzie, Macu…?

Branża zwraca się do Apple, a następnie naśladuje trendy Kalifornijczyków, nawet jeśli wcześniej należało się z nich wyśmiewać. Prawda, drodzy menedżerowie w Samsungu i tym podobnych? Jeśli chcesz wiedzieć, jakie trendy będą determinować biznes w 2021 r., zajrzyj do Cupertino. GIGA również odważa się spojrzeć i znajduje 10 ekscytujących rozwiązań. Jesteś ciekawy?

1. Komputery Mac są coraz cieńsze: szczupła mania ostatnich lat wkracza w nową rundę z komputerami Mac. Już teraz widać to bardzo imponująco na iMacu 2021 zaprezentowanym w kwietniu. Ma tylko 11,5 milimetra grubości - niesamowite! Same ekrany konkurencji są „grubsze”, ale Apple umieścił w nim nawet cały komputer z szybkim chipem M1.

Trend będzie się utrzymywał, plotki obecnie donoszą o jeszcze bardziej płaskim MacBooku Air i skurczonym Macu mini. Smukła linia jest prawdopodobnie osiągnięta tym samym trikiem, co w przypadku iMaca – zasilacz podłącza się po prostu zewnętrznie, jak w notebookach.

2. iPady stają się coraz grubsze: lekka przesada, jednak nowy iPad Pro 2021 z 12,9-calowym wyświetlaczem jest w rzeczywistości nieco grubszy niż jego poprzednik, choć tylko pół milimetra. Apple potrzebuje trochę więcej miejsca na nowy mini-ekran LED. Tego jednak nadal brakuje w 11-calowym modelu. Prędzej czy później jednak mniejsza wersja dostanie też lepszy wyświetlacz, a potem doda też coś w pasie – takie są nasze przypuszczenia.

Skoro mowa o ekranach mini-LED: już same w sobie są trendem, bo nadchodzący MacBook Pro powinien również otrzymać niezwykle jasną i wydajną technologię wyświetlania. Apple mogło wprowadzić nowe komputery mobilne już latem.

iMac 2021 to prawdziwy twórca trendów dla Apple i przyszłości — niezwykle cienki, kolorowy, a nawet MagSafe rzuca cień na przyszłość:

3. iPhone z szybszym wyświetlaczem: Szczerze mówiąc, Apple przesadziło z trendem, ponieważ wyświetlacze smartfonów z częstotliwością odświeżania 120 Hz nie są już rzadkością w świecie Androida. Apple prawdopodobnie nie wskoczy na modę do 2021 roku i przynajmniej wyposaży w nią nadchodzącego iPhone’a 13 Pro. Trochę późno, ale iPad Pro był kiedyś wyznacznikiem trendów w tym zakresie, ponieważ tablet może bardzo dobrze wyświetlać obrazy. Teraz w końcu przyszła kolej na iPhone'y.

4. Apple staje się bardziej kolorowe: czy zauważyłeś? Apple znów odważy się na więcej kolorów, nie tylko iPhonem. Wszystko zaczęło się w zeszłym roku od Apple Watch Series 6, iPada Air czwartej generacji i AirPods Max. Na życzenie nowy iMac 2021 jest dostępny w jeszcze większej liczbie kolorów. Trend, który w tym roku będzie kontynuowany. Znawcy już wiedzą o blasku koloru nadchodzącego MacBooka Air, a nawet z trzeźwym komputerem Mac mini Apple najwyraźniej chce wnieść do niego więcej energii.

5. Powrót MagSafe: pięć lat temu bardzo praktyczny, magnetyczny port ładowania w MacBooku musiał ustąpić. Oczekuje się, że MagSafe powróci do MacBooka Pro w 2021 roku. Apple już przewiduje ten trend, ponieważ nawet zewnętrzny zasilacz nowego iMaca jest teraz trzymany magnetycznie. W MacBooku wtyczka i gniazdo prawdopodobnie będą nieco mniejsze.

Spersonalizowana reklama na iPhonie jest bardzo trudna od czasu iOS 14.5:

6. Ochrona danych wygrywa: Wraz z iOS 14.5 Apple pociąga za sznurek, a programiści muszą podporządkować się nowej „przejrzystości śledzenia aplikacji”. Użytkownicy muszą zostać wcześniej poproszeni o zgodę, jeśli dostawcy aplikacji chcą wykorzystać ich dane do spersonalizowanych reklam. Ta nowa wolność wyboru jest bardzo dobrze odbierana przez użytkowników Apple. Powstaje pytanie: czy Apple uruchamia w ten sposób trend, przed którym nie może uciec nawet konkurencja Google?

7. Dni wycięcia są policzone: Do pewnego stopnia przyzwyczailiśmy się do wycięcia wyświetlacza w iPhonie. Sam Apple zapoczątkował swego rodzaju trend lata temu, ale teraz koniec specjalnej funkcji projektowej jest przesądzony. Nadchodzący iPhone 13 nadal będzie go miał, ale w mniejszej formie. Apple osiąga to przede wszystkim dzięki przesunięciu słuchawki nad wycięcie; mały głośnik znajduje się obecnie w wycięciu. Już w przyszłym roku Apple chce tylko zarezerwować mały otwór na wyświetlacz na aparat.

Komputery Mac z większą mocą, ale iPad pozostaje iPadem

8. Komputery Mac znów otrzymują więcej pamięci: Profesjonaliści byli i są zdezorientowani przez komputery Apple M1. Z jednej strony są szybsze niż większość procesorów Intela, ale mogą zająć tylko absurdalne 16 GB pamięci RAM. Ci, którzy pracują zawodowo, potrzebują więcej pamięci. Jest następca, który zostanie zaprezentowany jako M1X lub jako M2 w 2021 roku. Wyposażone w nią komputery Mac (początkowo MacBook Pro i nowy Mac mini) mogą następnie ponownie zarządzać nawet 64 GB pamięci RAM – użytkownicy mogą wreszcie coś z nią zrobić.

9. Wszystko pięknie kanciaste: Apple ma więcej odwagi, by ponownie użyć krawędzi. Było to wcześniej widoczne w iPadzie Pro, później w iPhone 12 (Pro), a ostatnio w nowym iMacu. Ten rzeczowy język projektowania będzie kontynuowany w przyszłych produktach Apple. Nie tylko nowe MacBooki będą odpowiednio zaprojektowane, ale nowy Apple Watch 7 będzie również bardziej płaski, zgodnie z obecnymi plotkami. Zaokrąglanie w Apple wyjdzie w 2021 roku.

Kolory i płaska konstrukcja będą elementami definiującymi Maca w 2021 roku:

10. Nic hybrydowego: pomyliłby się każdy, kto miał nadzieję, że po tym, jak Apple przekazał iPadowi Pro prawdziwy procesor Mac, aby móc w przyszłości zainstalować macOS na tablecie. Apple wielokrotnie wskazywał, że granice między urządzeniami pozostają na swoim miejscu. Ergo: macOS nie będzie działać na iPadzie w dającej się przewidzieć przyszłości. Apple pozostaje niezłomny i konsekwentny – również trend na 2021 rok.

Tak więc to były nasze 10 trendów Apple w bieżącym roku. Lista z pewnością nie jest kompletna. Jest więc całkiem możliwe, że za kilka tygodni lub miesięcy ponownie „odkopiemy” artykuł, a potem go dodamy - zawsze będzie ekscytująco.

Leave a Comment