Baterie mogą powodować problemy, Apple obecnie się z nimi boryka i wycofuje akcesorium do iPhone'a, które jest wciąż aktualne. Których urządzeń dotyczy problem i co klienci muszą teraz zrobić? GIGA wyjaśnia.

iPhone XS

Apple rozpoczyna obecnie ogólnoświatowy program wymiany etui Smart Battery Case. Obudowa baterii zwykle wydłuża żywotność iPhone'a, ale obecnie może powodować problemy. Ale najpierw odpowiedź na pytanie, które obudowy inteligentnych baterii są faktycznie dotknięte. Według Apple wycofanie dotyczy modeli Smart Battery Case do iPhone’a XS, XS Max i i Phone XR. Odpowiednie urządzenia zostały wyprodukowane między styczniem 2019 a październikiem 2019.

Według własnej reklamy Apple iPhone powinien mieć wystarczającą moc nawet bez etui na baterie:

Apple wymienia Smart Battery Case: bateria powoduje problemy

Nie wszystkie sprzedawane etui Smart Battery Case wykazują problemy, ale produkty, których dotyczy problem, można rozpoznać po następujących objawach (mogą, ale nie muszą występować razem):

Obudowa baterii nie ładuje się lub ładuje się sporadycznie.

Samo etui na baterie nie ładuje iPhone'a lub ładuje go tylko sporadycznie.

Dla Apple ważne jest, aby wspomnieć, że nie ma problemu z bezpieczeństwem w przypadku Smart Battery Case. Nie ma więc ryzyka pożaru, co nie jest rzadkością w przypadku problemów z akumulatorem. Na przykład katastrofa baterii Samsunga w Galaxy Note 7 lub program wycofywania MacBooka Pro z 15-calowym wyświetlaczem firmy Apple z lata 2019 r.

Etui Apple Smart Battery Case nigdy nie było tak ładne:

Program wymiany etui Smart Battery Case: Oto jak

Klienci mogą teraz bezpłatnie wymienić etui Smart Battery Case, którego dotyczy problem — za pośrednictwem autoryzowanego dostawcy usług Apple lub na miejscu w sklepie Apple Store, umawiając się z wyprzedzeniem. Tam ponownie sprawdza się, czy obudowa akumulatora również kwalifikuje się do wymiany. Wadliwe urządzenia zostaną następnie odpowiednio zutylizowane przez Apple. Jednak nowy program wymiany nie obowiązuje bezterminowo, w szczególności obowiązuje do dwóch lat od pierwszej sprzedaży modelu.

Leave a Comment