Jeśli myślałeś, że rozwój iOS 13 wreszcie się skończył po ostatnich aktualizacjach, to się mylisz. Całkowicie zaskakujące, Apple ogłosiło kolejną aktualizację dla iPhone'a i iPada w zeszłym tygodniu. Wielka atrakcja: aktualizacja jest już dostępna do pobrania dla wszystkich - więcej na ten temat w aktualizacji na końcu artykułu.

iOS 13

Tego nikt się nie spodziewał: kilka godzin temu Apple wypuściło wersję deweloperską, a niedługo potem publiczną betę iOS 13.7 na iPhone'a. Prawdziwa niespodzianka, bo sądzono, że iOS 13.6.1 będzie jej końcem na zawsze. To ogłoszenie w przededniu zbliżającej się premiery iOS 14 jest jeszcze bardziej zaskakujące – pisaliśmy. Dlaczego więc Apple chce wcześniej wydać iOS 13.7 lub iPadOS 13.7?

Apple ogłasza iOS 13.7: kolejna „aktualizacja Corona

Powód może być ukryty w opisie aktualizacji. Apple opisuje rozbudowę tzw. „Exposure Notification API” – podstawy dla wielu, w tym niemieckiej aplikacji Corona na potrzeby śledzenia kontaktów. W iOS 13.7 można to teraz aktywować i oczywiście dezaktywować bez osobnej aplikacji. Jednak Apple ogranicza i stwierdza: „Dostępność systemu zależy od wsparcia lokalnego urzędu zdrowia.” Tak więc początkowo jest to raczej funkcja przyszłości. Aplikacja Corona pozostanie z nami tak czy inaczej.

Już wkrótce iOS 14 jest już w blokach startowych:

W iPadOS 13.7 nie ma oczywiście żadnej nowej funkcji, ponieważ jest ona zarezerwowana dla iPhone'a, a nie przeznaczona dla iPada. W zamian istnieje wiele ulepszeń wydajności i błędów w systemie, również w przypadku problemów, które wystąpiły od ostatniej aktualizacji do 13.6.1.

Kto powinien był zapomnieć przeczytać z nami:

Kiedy nastąpi zatwierdzenie?

Nie wiadomo, kiedy Apple wyda ostateczną wersję iOS 13.7. Wiele wskazuje jednak na to, że zostanie szybko ukończony. W tym miejscu należy wspomnieć o bardzo krótkoterminowym wydaniu publicznej wersji beta i iOS 14, którego tak naprawdę spodziewamy się we wrześniu. Ergo: W GIGA spekulujemy i spodziewamy się, że iOS 13.7 zostanie wydany najpóźniej w ciągu jednego lub dwóch tygodni.

Aktualizacja: Kilka dni po pierwszej wersji beta i związanym z nią ogłoszeniu Apple faktycznie udostępnia już iOS 13.7 i iPadOS 13.7 do pobrania. Moduł „Ekspresowe powiadomienia o narażeniu” jest teraz bezpośrednio zintegrowany, więc w przyszłości technicznie możliwe jest zrezygnowanie z oddzielnych aplikacji Corona. Jednak obecnie nie jest on używany w Niemczech, Apple początkowo rozpoczyna współpracę z władzami ds. zdrowia w USA (DC, Maryland, Nevada i Wirginia).

Nie chcesz przegapić żadnych wiadomości o technologii, grach i popkulturze?
Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku
(GIGA Tech, GIGA Games)
lub Twitter (GIGA Tech, GIGA Games).

Czy artykuł jest pomocny?

Twoje życie to GIGA.

Leave a Comment