Na WWDC na początku czerwca Apple obiecał dostępność publicznych wersji beta dla iOS 13, iPadOS 13 i macOS 10.15 Catalina najwcześniej w lipcu 2019 r. Producent iPhone’a składa teraz obietnicę jeszcze wcześniej, ale użytkownicy powinni otrzymać publiczne wersje beta Zainstaluj teraz?

iOS 13

Nie w lipcu, ale już pod koniec czerwca nadszedł czas: Apple wypuszcza publiczną wersję beta nadchodzących systemów operacyjnych na iPhone'a, iPada i Maca. Jeśli chcesz, możesz pobrać i zainstalować systemy. Jak to działa? Wyjaśnijmy tutaj:

Publiczna beta iOS 13 i macOS Catalina: rejestracja i instalacja, tak to działa

Wielu użytkowników czeka na tryb ciemny w iOS 13:

Publiczna beta IOS 13, iPadOS i macOS Catalina: czy powinienem zainstalować?

W przypadku publicznych wersji beta użytkownicy powinni mieć co najmniej iPhone’a 6s lub nowszego, iPada Air 2 lub nowszego oraz Maca z 2012 roku lub nowszego (z wyjątkiem Maca Pro, który musi pochodzić z końca 2013 roku). Ale czy w tej chwili instalacja jest tak dobrym pomysłem?

Nie bardzo, ogólnie publiczne wersje beta nie powinny być używane na urządzeniach, które są używane produktywnie na co dzień. Zasadniczo wersje beta nadal zawierają wiele niefunkcjonalnych komponentów i prawdopodobnie zawierają kilka błędów. Szczególnie w obecnej, bardzo wczesnej fazie rozwoju. Ergo: Normalni użytkownicy powinni trzymać się z daleka od publicznych wersji beta iOS 13, iPadOS i macOS Catalina i wolą ich jeszcze nie instalować. Każdy, kto posiada „urządzenie testowe”, na przykład starszego, kompatybilnego iPhone’a, może oczywiście zagrać w „świnki morskiej” dla Apple.

Ta zmiana przyniosła ze sobą drugą wersję deweloperską iOS 13:

Warto wiedzieć: publiczna wersja beta jest obecnie oparta na drugiej wersji programistycznej (Beta 2), którą Apple rozesłał do programistów w zeszłym tygodniu. W przyszłości z pewnym opóźnieniem będą publikowane także nowe wersje publicznych bety.

Innowacje WWDC: Apple publikuje niemieckojęzyczne strony internetowe

W tym samym czasie, co publiczne wersje beta, na serwerach internetowych można wreszcie znaleźć niemieckojęzyczne strony internetowe dotyczące nowych systemów operacyjnych, Maca Pro 2019 i związanego z nimi wyświetlacza Apple. Strona główna w Apple Niemcy również została odpowiednio rozszerzona.

Leave a Comment