Na iPhonie pod iOS 14 to po prostu nowa funkcja, na iPadzie pod iPadOS 14, z drugiej strony, tylko zmęczona kopia, bez chwały dla Apple. Ale Apple mógłby, a nawet powinien, ulepszyć i zrobić dokładnie to.

iPadOS 14

Nowe widżety na ekranie głównym pod iOS 14 to prawdziwy sukces, a cała gama nowych aplikacji dosłownie kwitnie. Ta funkcja może się naprawdę rozwinąć tylko na iPhonie, jednak na iPadzie jest zbyt wiele ograniczeń.

iPad z „uwolnionymi” widżetami: tak Apple mógłby zrobić coś lepszego

Bez względu na przyczynę, widżety w iPadOS 14 są wyświetlane tylko na pierwszej stronie ekranu głównego w widoku „Dzisiaj”. Niestety, małych pomocników nie da się swobodnie rozmieścić między ikonami aplikacji – Apple na to nie pozwala. Frustracja związana z tym jest, co zrozumiałe, wielka. Matt Birchler udowadnia obecnie, jak mogłoby być znacznie lepiej. Przedstawia i wyjaśnia ulepszoną wersję roboczą iPada 14, a tym samym pokazuje Apple bez zbędnych ceregieli.

Jego widżety są „udostępniane” w iPadOS i mogą być wreszcie swobodnie rozpowszechniane. Koncepcja udowadnia: można to zrobić lepiej i bez większego wysiłku. Tak więc Apple nie może naprawdę podać zrozumiałego powodu, dlaczego to ograniczenie w ogóle istnieje. Rodzi to nadzieję, że Apple może w przyszłości naprawić ten „błąd” i rozwinąć pełny potencjał widżetów również na iPadzie. Jedno jest już pewne: użytkownicy tego chcą, jak podkreśla ankieta przeprowadzona przez kolegów z 9to5Mac – ponad 90 procent uczestników ankiety wyraźnie opowiedziało się za lepszą integracją widżetów na iPadzie.

Podsumowanie nowych funkcji iPadOS 14 firmy GIGA:

Czego jeszcze brakuje ...

Jeśli Apple już pracuje nad ulepszeniem, iPad może oczywiście otrzymać również inną funkcję, która jest obecnie dostępna tylko dla iPhone'a - bibliotekę aplikacji, znaną w niemieckim wydaniu jako „App Mediathek”. Jest to Apple odpowiednik szuflady aplikacji na Androida, czyli czytelna kompilacja wszystkich aplikacji na urządzeniu. Dlaczego tej przydatnej funkcji brakuje na iPadzie we wszystkich miejscach? Tylko Apple zna odpowiedź na to pytanie, w każdym razie nie ma to sensu.

Leave a Comment