Teraz bramy Apple ponownie się zamykają. Po tym, jak wiele sklepów amerykańskiego producenta musiało zostać ponownie tymczasowo zamkniętych, obecnie ma to wpływ na jeszcze większą liczbę klientów – teraz również poza Ameryką.

Sklep Apple

Aktualizacja z 8 lipca 2020 r.: Nie tylko w USA wiele sklepów Apple musi zostać ponownie zamkniętych. Teraz dotyczy to jeszcze większej liczby osób. Tak więc bramy sklepów w australijskim stanie Wiktoria się zamykają. Jak donosi 9to5Mac, dotyczy to sklepów w Melbourne, Chadstone, Southland, Doncaster i Fountain Gate.

Powodem tego są środki blokujące we wspomnianym obszarze, po ponownym wzroście wskaźnika infekcji koronowych w ciągu ostatnich kilku dni.

Oryginalny artykuł:

W USA – domu Apple’a – pandemia korony szaleje nieustannie. Przy ponad 50 000 nowych infekcji w ciągu zaledwie jednego dnia, ostatnio pobito smutny rekord – pamiętajcie, kilka dni w tym tygodniu. Skupiamy się przede wszystkim na stanach południowych, gdzie liczby stale rosną i pojawiają się nowe blokady. Niepokojący rozwój sytuacji, Stany Zjednoczone są już najbardziej dotkniętym krajem na świecie z prawie 3 milionami zarażonych osób i ponad 130 000 zgonów.

Apple zwalnia hamulec bezpieczeństwa z powodu Corony: sklepy znów zamknięte

Apple również zostaje złapany i wiele sklepów Apple musi teraz zostać ponownie zamkniętych. Producent ponownie zamyka sklepy w Kalifornii, Florydzie, Mississippi, Teksasie, Utah, Alabamie, Georgii, Idaho, Luizjanie, Nevadzie i Oklahomie - informują koledzy z MacRumors. Łącznie 77 sklepów jest teraz ponownie zamykanych po ponownym otwarciu. W końcu: dealer pozwalał na odbiór zamówionych lub naprawionych towarów we wspomnianych sklepach do 3 lipca. Apple komentuje najnowsze opracowanie dla CNBC:

„Ze względu na obecne warunki COVID-19 w niektórych obsługiwanych przez nas regionach, tymczasowo zamykamy sklepy w tych obszarach. Podejmujemy ten krok z wielką ostrożnością, ponieważ uważnie monitorujemy sytuację i nie możemy się doczekać, aby nasze zespoły i klienci z powrotem jak najszybciej.

Na całym świecie (tak jak tutaj w Chinach) Apple prowadzi swoje sklepy – grubo ponad 500 sztuk:

Ponowne otwarcie sklepów Apple Store nie jest jeszcze widoczne

Nie jest jasne, kiedy dokładnie sklepy będą mogły zostać ponownie otwarte. W końcu liczby koronowe dyktują, jak postępować. Dopiero w maju Apple zaczęło ponownie otwierać sklepy w USA i na całym świecie – oczywiście pod pewnymi warunkami i przy odpowiedniej koncepcji higieny. Jednak byli już świadomi niepewnej sytuacji w tamtym czasie i nie mogli całkowicie wykluczyć przyszłych zamknięć, a tym samym ponownych zamknięć. Teraz sprawa ma miejsce i Apple musi zareagować.

Leave a Comment