Czego klienci Apple naprawdę chcą od przyszłego iPhone'a? GIGA zapytał, czytelnicy odpowiedzieli i głosowali. Wyniki są czasami bardzo zaskakujące. Jednak niektóre życzenia mogły się spełnić już w iPhonie 13, inne dopiero później. Niektórzy zapewne na zawsze pozostaną w sferze wyobraźni.

iPhone 13

W ciągu ostatnich kilku tygodni GIGA chciała się dowiedzieć od swoich czytelników: Co musi znaleźć się w iPhonie marzeń? Jak powinien wyglądać iPhone w najbliższej przyszłości? Aby wybór nie był zbyt trudny, podaliśmy już kilka możliwych odpowiedzi. Jednak oprócz tego każdy mógł również zgłaszać własne sugestie i dzielić się nimi z nami.

W sumie 586 uczestników skorzystało z okazji i dało ekscytujący ogólny obraz nastroju - z pewnością nie reprezentatywny dla ogólnej populacji, ale bardzo pouczający. Już teraz można powiedzieć, że niektóre technologie smartfonów są wyczekiwane z niecierpliwością, podczas gdy inne rygorystycznie zawodzą w czytelnictwie. Ciekawy rozwój dla obserwatorów rynku, a być może także dla producentów takich jak Apple.

Apple spójrz: to musi być w iPhonie przyszłości

Większość 65 proc. 2021. Z pozostałymi technologiami będziemy jednak musieli poczekać trochę dłużej.

Nieskazitelny ekran bez notcha (wycięcie wyświetlacza) jest niewątpliwie popularny wśród czytników GIGA - numer 2 wśród najbardziej pożądanych funkcji. Dokładnie za nim znajduje się czujnik Touch ID na wyświetlaczu. Ponad 55 procent respondentów woli to, podczas gdy tylko około jedna czwarta uczestników chciałaby mieć czujnik odcisków palców w przycisku zasilania, tak jak w iPadzie Air 4. W razie wątpliwości czujnik należy umieścić w lub pod ekranem.

Odejście od złącza Lightning jest również odpowiednie dla większości, zamiast tego chęć na USB C lub Thunderbolt, jak w przypadku iPada Po 2021, jest głośna. Nadszedł więc czas, aby Apple w końcu pogrzebał technologię z 2012 roku w przyszłości.

Opinie są polaryzujące, jeśli chodzi o aparat: nieco ponad 47 proc. chciałoby mieć obiektyw z zoomem optycznym w postaci obiektywu peryskopowego. Byłoby to pierwsze dla Apple, ale jest to już rzeczywistość w niektórych smartfonach z wyższej półki z konkurencji z Androidem. Ta funkcja nie byłaby jednak absolutną koniecznością dla naszych czytelników.

Apple trochę się spóźnia, 120 Hz jest już dostępne na telefonach z Androidem. Frank wyjaśnia zalety technologii w poniższym filmie:

Składany wyświetlacz? Naprawdę nikt nie chce!

To samo dotyczy „niewidzialnego” aparatu w wyświetlaczu (36,4% aprobaty), a jeszcze bardziej wsparcia Apple Pencil. Tylko jedna piąta ankietowanych mogła się do tego przyzwyczaić. Ergo: iPhone à la Samsung Galaxy Note jest o wiele mniej poszukiwany, niż mogłoby się wydawać.

Skoro o tym mowa: od czasu do czasu iPhone z elastycznym wyświetlaczem nawiedza młyn plotek, mówi się, że sam Apple pracuje nad tym i chce wprowadzić pierwsze urządzenie w 2023 roku. Jeśli nasi czytelnicy postawią na swoim, producentowi może być lepiej, jeśli od razu to zachowa. Tylko 6,1 procent uczestników rzeczywiście chce iPhone'a ze składanym ekranem. A połączenie jack prawdopodobnie już nie przeżywa odrodzenia, tylko nieco ponad 12 procent czytelników GIGA chciałoby, aby połączenie słuchawkowe wróciło – bez szans w przyszłości.

Od dawna istnieją jako koncepcja, iPhone'y ze składanym wyświetlaczem. Technologia wcale nie jest popularna wśród czytników GIGA:

Pożądany duży magazyn energii

Tyle o wynikach udzielonych odpowiedzi, ale jakie prośby miały inne prośby o wypowiedź?

Wciąż wymieniano lepszy, bo mocniejszy akumulator. Obecne czasy działania iPhone'ów są oczywiście niewystarczające, ludzie chcą się obejść bez „tankowania” więcej, a tym samym dłużej. Niektórym uczestnikom przeszkadza też nieatrakcyjny garb aparatu, woleliby mieć płaskie plecy, jak to było w przeszłości powszechne.

Nie za bardzo, ale tu i ówdzie pojawił się tzw. zawsze włączony wyświetlacz, czyli ekran, który pokazuje pewne treści, takie jak czas i powiadomienia, nawet gdy jest „wyłączony” – znany jest od Apple Watch Series 5. I nie można w to uwierzyć, nawet nieco przestarzałe pragnienie gniazda na kartę microSD nie zostanie całkowicie wyciszone w 2021 roku.

Podsumowujemy: iPhone przyszłości powinien mieć bezbłędny i cholernie szybki wyświetlacz. Touch ID, ale tylko na ekranie, może powrócić, a USB C jest również koniecznością. Jeśli wytrzyma jeszcze dłużej, większość czytelników GIGA będzie zadowolona. Powiedz mi Apple, to powinno być możliwe, prawda?

Leave a Comment