Niedrogi podstawowy model komputerów iMac firmy Apple z 2011 roku pokazuje, co potrafi w centrum testowym Macwelt. Wyniki iMaca 21,5-calowego Core i5 są zaskakujące.

Za 1150 euro to najtańsza nowa


iMac
seria 2011. Podstawowa konfiguracja zawiera cztery gigabajty pamięci RAM, 500 gigabajtowy dysk twardy o prędkości 7200 obrotów na minutę oraz 2,5 gigahercowy procesor Intel Core i5. Jako procesor graficzny Apple wykorzystuje chip od AMD z obecnej serii Radeon HD 6000. W szczególności jest to Radeon HD 6750M. Jest to wersja mobilna, która zużywa nieco mniej energii elektrycznej i wytwarza mniej ciepła niż wersje stacjonarne, ale w zasadzie oferuje te same funkcje.

Dzięki procesorowi Intel Core i5


iMac
2011 z czterema rdzeniami (zamiast dwóch w poprzedniku z Core i3). Teoretycznie powinno to podwoić moc obliczeniową. Ale to nie działa, ponieważ Intel nieco obniżył częstotliwość zegara. Średnio mierzymy wzrost wydajności od 30 do 50 procent. Model 21,5-calowy jest również dostępny z 2,7 GHz za dodatkową opłatą 300 euro

Wydajność procesora IMac 2011

Największe korzyści w naturalny sposób odnoszą aplikacje wymagające dużej mocy obliczeniowej, które wykorzystują wszystkie dostępne rdzenie procesora. Mały iMac osiągnął 3,97 punktów Cinebench w renderowaniu 3D z Cinebench. Poprzednik zarządza tutaj tylko 2,59 pkt. To co najmniej 50 procent więcej.

Wydajność komputerów iMac (zdjęcie 1 z 12)

Całkowita wydajność Całkowita wydajność

Jeśli chodzi o kodowanie plików MP3 w iTunes, iMac jest dokładnie taki sam jak jego poprzednik. Powód: iTunes w zasadzie wykorzystuje tylko dwa rdzenie przetwarzania. Pozostali dwaj są znudzeni. Więc tutaj nowe chipy nie przynoszą żadnej wymiernej poprawy.

Wydajność grafiki

Jednak wzrost wydajności jest zauważalny w obszarze graficznym. Strzelanka 3D Call of Duty 4 dostarczała w teście 65 klatek na sekundę w rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. AMD Radeon HD 6570M nadal zapewnia 40 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD. Pamiętaj, z pełną jakością obrazu z 4-krotnym antyaliasingiem i wszystkimi dostępnymi efektami (cienie, odbicia itp.). Dobra cena.

Używaj iMaca jako monitora

Tak zwany tryb wyświetlania docelowego istnieje od dłuższego czasu na komputerach iMac. Pozwala to na używanie iMaca jako monitora zewnętrznego dla innego komputera, takiego jak Macbook Pro. Nowością jest to, że teraz obsługuje również model 21,5-calowy. Jak dotąd tylko 27-calowy iMac ma tryb wyświetlania docelowego. Jest jednak pewien haczyk: monitor działa tylko z modelami Maca, które oferują port Thunderbolt. Starsze komputery Mac z portem miniwyświetlacza nic nie dostają.

Leave a Comment