W przypadku Kaby Lake Intel robi krok pośredni, a nie skok generacyjny. Pierwszy test pokazuje, co przynoszą nowe procesory.

Nowa generacja rdzeni Intela zostanie początkowo wprowadzona na rynek z modelami z serii U i Y (wcześniej Core m). Są przeznaczone do płaskich notebooków, urządzeń 2 w 1 i mini-komputerów i pracują jako dwurdzeniowe procesory z technologią hyperthreading. Modele stacjonarne Kaby Lake są dostępne dopiero od kilku tygodni. W teście mamy odpowiednie topowe modele Intel Core i7-7700K (PC) i Intel Core i7-7500U (notebook).

WNIOSEK Z TESTU: Intel Core i7-7700K

Intel Core i7-7700K oferuje dużą wydajność i zdecydowanie powinien znaleźć się na krótkiej liście, jeśli chodzi o budowanie wysokowydajnych systemów. W bezpośrednim porównaniu z 6700K różnica w wydajności nie jest dramatyczna, ale istnieje pewna luka. Ponadto procesor Kaby Lake zużywa mniej energii i nie działa tak gorąco, jak jego poprzednik.

Ponadto istnieje lepsza obsługa formatów o wysokiej rozdzielczości i związanych z nimi technologii, takich jak HDR i urządzenia zabezpieczające przed kopiowaniem, a także kompatybilność z szybszą pamięcią roboczą. Jednak nie ma dużej różnicy pod względem technologii i wydajności w porównaniu z poprzednikiem.

Intel Core i7-7700K jest obecnie dostępny w cenie detalicznej około 364 euro, a i7-6700K za około 345 euro. Niemniej jednak uważamy, że jeśli staniecie przed taką decyzją, powinniście raczej sięgnąć po nowszy model, bo 7700K jest bardziej przyszłościowy i trochę wygodniejszy do przetaktowywania.

Biorąc to pod uwagę, powinieneś poczekać trochę dłużej. Ponieważ nowe procesory AMD Ryzen i ich architektura Zen zostały ogłoszone na marzec 2017 roku i najwyraźniej mogą ponownie stać się konkurencyjne. Zobaczymy, czy to prawda. Tak czy inaczej, wprowadzenie Ryzena na rynek pozytywnie wpłynie na ceny procesorów Intela.

+ potężny procesor

+ mniejsze zużycie energii

+ Wsparcie aktualnych technologii multimedialnych

+ wysokie taktowanie z fabryki

- tylko kilka zmian w stosunku do poprzednika

Uwaga: ocena i dokładne wyniki testu są ponownie wymienione w tabelach na końcu tego artykułu.

Architektura mikroprocesorowa Kaby Lake: Nigdy więcej tików z Intelem

Zgodnie z poprzednim schematem tick-tock firmy Intel, po szóstej generacji rdzenia Skylake, który wprowadził nową architekturę procesora (Tock) do istniejącej 14-nanometrowej produkcji, siódma generacja byłaby faktycznie debiutem nowej technologii produkcyjnej na 10 nanometrach. moja kolej (zaznacz). Ale Kaby Lake to tak naprawdę Skylake 2.0: Procesor nadal jest budowany w procesie 14 nanometrów, ale Intel ma teraz lepszą kontrolę nad nim niż wtedy, gdy Skylake został uruchomiony. Intel nazywa dopracowaną architekturę 14FF+ zamiast 14FF, jak w przypadku Skylake. Powinno to pomóc procesorom Kaby Lake w szybszym taktowaniu i szybszym przejściu na prędkość Turbo Boost.

Procesory graficzne w procesorze Kaby Lake mają do zaoferowania więcej nowości: nazywają się Intel HD Graphics 615 i 620. Obsługują filmy 4K oraz kodeki HEVC i VP9 za pomocą akceleracji sprzętowej, co odciąża procesor podczas odtwarzania, a tym samym zmniejsza hałas wentylatora i oznacza dłuższa żywotność baterii.

Odtwarzanie 4K jest ograniczone do systemu, tj. notebooka lub 2w1: Kaby Lake nie obsługuje HDMI 2.0 do wyjścia na zewnętrzny monitor. Brakuje również kontrolera dla USB 3.1 Gen2. Producenci notebooków nadal potrzebują do tego dodatkowego kontrolera lub układu Thunderbolt 3.

Testowane procesory desktopowe z Kaby Lake

Od stycznia 2017 roku na rynku są również dostępne procesory desktopowe generacji Kaby Lake. Ale i tutaj nie ma żadnych większych skoków w projektowaniu, które można by ogłosić. Podobnie jak modele notebooków, Intel wykorzystuje wspomniany proces produkcyjny „14 nanometrów plus (14 nm + lub 14+), podczas gdy Skylake wykorzystuje „prosty” proces 14 nanometrów. Testujemy procesor Intel Core i7-7700K i porównujemy go z bezpośrednim poprzednikiem i7-6700K, który firma Caseking.de uprzejmie udostępniła nam do testów.

Szczególnie ulepszenia w multimediach

Patrząc obiektywnie, zmiany w stosunku do poprzedniej generacji są ograniczone. Zintegrowane rozwiązanie graficzne doświadcza pewnych ulepszeń, które koncentrują się przede wszystkim na aspektach multimedialnych. Jeśli chodzi o sprzęt, Intel HD Graphics 630 obsługuje teraz 10-bitowy standard HEVC (H.265) i dlatego może teraz zawierać treści 4K w wysokiej rozdzielczości


HDR (wysoki zakres dynamiki)
przedstawiać. Obsługiwany jest teraz również system szyfrowania HDCP 2.2. Nie można zapomnieć o kompatybilności z systemem Microsoft DRM Play Ready SL3000.

Nowością jest również to, że rozwiązanie graficzne teraz również to robi


Format VP9
potrafi dekodować do 10 bitów, co powinno szczególnie ucieszyć użytkowników Youtube - ponieważ ten otwarty format jest używany na portalu wideo. Pozostałe dane techniczne, takie jak poziom częstotliwości taktowania czy liczba jednostek wykonawczych pozostają bez zmian. Niemniej jednak zintegrowana grafika powinna wyczarować nieco większą wydajność w grach na ekranie. Wydajność jest wystarczająca dla starszych gier, takich jak te z 2006 roku, podczas gdy wymagające gry szybko kończą z płynną liczbą klatek na sekundę.

Nieco podrasowany bliźniak Intel Core i7-6700K

W porównaniu z poprzednikiem i7-6700K szybko staje się jasne, że i7-7700K niewiele różni się pod maską: tak jak poprzednio, zastosowano cztery prawdziwe rdzenie obliczeniowe,


Technologia hiperwątkowości
podwaja liczbę rdzeni, dostarczając cztery dodatkowe wirtualne odpowiedniki. Pozostaje również ze starym gniazdem LGA1151. Ma to tę zaletę, że starsze płyty główne mogą być również używane po odpowiedniej aktualizacji BIOS-u.

TDP (Thermal Design Power), który w firmie Intel oznacza średni pobór mocy, gdy rdzenie są obciążone z podstawową częstotliwością zegara, pozostaje taki sam i wynosi 91 watów. Ale teraz przyszła kolej na oczywiste zmiany: zegar bazowy wzrasta z 4 do 4,2 GHz, a wraz z nim Turbo Boost z 4,2 do 4,5 GHz. Co więcej, 7700K może teraz poradzić sobie z szybszą pamięcią RAM DDR4, która może teraz taktować do 2400 MHz. Oczywiście procesory generalnie mogą być również obsługiwane z szybszą pamięcią RAM, pod warunkiem, że płyta główna zapewnia odpowiednią obsługę.

Chipset Intel Z270 oferuje kolejne innowacje

Nawet z nowym chipsetem Z270 niewiele się zmieniło: Zamiast 20, Z270 ma teraz 24 linie PCI Express 3.0 (linie I/O) — i jest gotowy na rozwiązanie pamięci masowej „Optane Memory” firmy Intel: Oto jest nieulotna pamięć 3D Xpoint w formacie M.2. W przyszłości posłuży jako bufor przed dyskiem twardym w celu przyspieszenia zapisu i odczytu. Jednak do tej pory nie są dostępne ani wiarygodne pomiary tempa, ani same moduły M.2.

Łatwe przetaktowywanie

Chipset Z270 w połączeniu z odblokowanym procesorem, takim jak Intel Core i7-7700K, pozwala teraz na jeszcze wygodniejsze zwiększenie częstotliwości taktowania (podkręcanie). Ponieważ 7700K ma darmowy mnożnik, ułatwia to zwiększenie częstotliwości zegara. Ponadto możliwe są również podziałki na rdzeń i ponownie zewnętrzne ustawienie podstawowego zegara. Zatem wyższe częstotliwości taktowania powinny być również możliwe bez większych zmian w chłodzeniu, różne publikacje z łatwością osiągają tutaj stabilne 5 GHz.

W ten sposób PC-WELT testuje procesory do komputerów stacjonarnych

Testujemy wszystkie procesory w tych samych warunkach, aby uzyskać uczciwe, przejrzyste i porównywalne wyniki. W poniższym artykule dowiesz się, jakiego sprzętu i oprogramowania używamy do naszych testów i jak ostatecznie uzyskuje się ogólną ocenę:


Jak PC-WELT testuje procesory do komputerów stacjonarnych

7700K i 6700K w testach porównawczych gier

Poniższy diagram zapewnia dobry przegląd tego, czy i jak bardzo procesory różnią się pod względem realistycznych testów:

Wydajność obu procesorów w grach jest prawie równie dobra – 7700K zapewnia tylko lepsze szybkości klatek w grach w niektórych miejscach, co można oczywiście przypisać wyższemu taktowaniu boost. Jednak nie ma mowy o zwiększeniu prędkości.

Testy syntetyczne i CPU

W tej kategorii testowej 7700K może teraz wyraźnie odróżniać się od swojego poprzednika. Należy podkreślić lepsze wyniki w „surowej” wydajności procesora, takie jak renderowanie w Cinebench i testy procesora SiSoftware Sandra. Ale procesor Kaby Lake również wkłada wiele wysiłku w 3D Mark.

Pobór mocy i temperatury

Ponieważ używamy chłodzenia cieczą, temperatury procesorów są na ogół dość niskie. Temperatura pracy dla 7700K to maksymalnie 57 stopni Celsjusza, dla 6700K to 66 stopni Celsjusza. Cieszy fakt, że żaden z dwóch procesorów nie doświadczył dławienia termicznego, tj. częstotliwości zostały obniżone. Jeśli chodzi o zużycie energii, ze względów technicznych mierzymy tylko wartości całej platformy testowej i tym samym dochodzimy do 252 watów dla 7700K i 261 watów dla 6700K. 7700K stale wyczerpywał Turbo Boost ponad 4,5 GHz podczas testu warunków skrajnych, podczas gdy 6700K musiał zadowolić się 4,2 GHz.

Kaby Lake: mobilne procesory w teście

Do testowania nowej platformy Kaby Lake używamy notebooka Tuxedo: Specjalista od Linuksa zazwyczaj sprzedaje Tuxedo Book BU1406 z Ubuntu – w testowanej konfiguracji kosztuje około 1100 euro. Aby uzyskać porównywalne wyniki testów, zainstalowaliśmy system Windows 10 Home na 14-calowym laptopie.

W Tuxedo Book BU1406 znajduje się Core i7-7500U ze standardowym zegarem 2,7 GHz. Częstotliwość zegara wzrasta do maksymalnie 3,5 GHz dzięki Turbo Boost. Podobnie jak procesory Skylake z serii U, dwurdzeniowy procesor z hiperwątkowością ma moc termiczną (TDP) wynoszącą 15 watów. Jego bezpośredni poprzednik, Core i7-6500U, pracuje zarówno w trybie standardowym, jak i w Turbo Boost z niższym taktowaniem 2,5 lub 3,1 GHz.

W teście: Tuxedo Infinity Book – ładna, ale też szybka?

Test: moc obliczeniowa procesora

W teście procesora Cinebench R15 Kaby Lake nie może jednak zamienić ołowiu taktowania na wyższą moc obliczeniową: pozostaje tuż za konkurentem Skylake Core i7-6500U, z prawie pięcioprocentową różnicą.

Zachowanie znane już z notebooków Skylake pokazuje też procesor Kaby Lake w laptopie Tuxedo: im częściej przechodzi przez forsowny benchmark, tym niższy wynik – wskazówka, że ​​procesor musi obniżać taktowanie przy stałym obciążeniu, więc nie jest zbyt gorący. Przynajmniej Core i7-7500U utrzymał swój maksymalny standardowy zegar na poziomie 2,7 GHz podczas pierwszych testów. Wiele procesorów Skylake-U w szczególnie cienkich notebookach nawet nie radzi sobie z tym, ale czasami są znacznie poniżej tego.

Test: wydajność 3D

Wyraźny obraz daje test jednostki graficznej Intel HD Graphics 620. W niektórych przypadkach bardzo wyraźnie bije na głowę procesory graficzne procesorów Skylake. W teście Sky Diver 3D Mark może przewyższyć HD Graphics 520 w Core i7-6500U pod względem wydajności GPU o około 30 procent, co oznacza około pięć klatek na sekundę więcej w testach graficznych benchmarku.

W mniej intensywnym teście Cloud Gate notebook Kaby Lake deklasuje odpowiednie laptopy Skylake o 30 do prawie 50 procent – ​​o 10 do 15 klatek na sekundę więcej.

Część graficzna procesora Kaby Lake może również przekonać w teście OpenGL Cinebench - w przeciwieństwie do mocy obliczeniowej procesora. Działa o około 30 procent szybciej niż Core i7-6500.

Ponieważ GPU uzyskuje dostęp do systemowej pamięci RAM jako pamięci graficznej, Kaby Lake korzysta również z pamięci DDR4, ponieważ Tuxedo wbudowuje ją w notebooka – a dokładniej jest to 16 GB DDR4-2133. Kontroler pamięci Skylake obsługuje również pamięć DDR4. Jednak prawie wszyscy producenci notebooków używają pamięci RAM DDR3 w swoich laptopach Skylake.

Test baterii

W Tuxedo Book znajduje się bateria o pojemności 44 watogodzin – jest to typowe dla notebooków ważących około 1,5 kilograma. W teście WLAN, w którym laptop musi otwierać nową stronę co 30 sekund, a jasność wyświetlacza wynosi 150 cd/m2, BU1406 z Kaby Lake wytrzymał 4:41 godziny. Powoduje to zużycie energii około 9,4 W dla całego systemu. Podobnie wyposażone notebooki ze Skylake są podobnie ekonomiczne, ale niektóre w tym teście mają moc znacznie poniżej dziewięciu watów. Dla porównania: Ultrabooki bez wentylatora z procesorem Core M radzą sobie z tym testem przy poborze mocy od sześciu do siedmiu watów.

Odtwarzanie wideo wygląda nieco lepiej: Tuxedo Book odtwarzał testowy film w 720p przy maksymalnej jasności przez prawie pięć godzin. Całkowite zużycie wynosi 8,85 wata.

W praktyce w Kaby Lake nie ma zauważalnej przewagi oszczędności. Ale i tak jest to prawda: w notebooku procesor odgrywa coraz mniejszą rolę, jeśli chodzi o oszczędzanie energii, biorąc pod uwagę coraz większą rozdzielczość wyświetlaczy. Najważniejszym elementem zapewniającym długą żywotność baterii jest zatem nadal duża bateria z Kaby Lake.

Kaby Lake w teście: wniosek

Jeśli chodzi o wydajność graficzną, Kaby Lake podkręca ją nieco – wydajność procesora pozostaje z drugiej strony w dużej mierze niezmieniona w porównaniu do Skylake. To właściwy sposób na notebooki i urządzenia 2 w 1: rzadko są używane jako maszyny robocze do złożonych gier, renderowania lub czynności multimedialnych. Ale zawsze przydatna jest większa moc do okazjonalnego odtwarzania gier lub odtwarzania wideo.

Samo Kaby Lake nie jest powodem, aby przestawiać się na nowoczesny notebook. Jeśli pracujesz z laptopem Broadwell lub Skylake, możesz się przy nim trzymać.

Intel nie jest również zainteresowany tą grupą docelową: uwaga skupia się na użytkownikach, których notebooki mają od trzech do pięciu lat - różnica w wydajności w porównaniu z obecną generacją rdzeni jest odpowiednio bardziej imponująca. A ponieważ większość producentów notebooków oferuje swoje modele Kaby Lake w tej samej cenie, co ich poprzednicy ze Skylake, nic nie przemawia przeciwko modernizacji do siódmej generacji rdzeni w tym przypadku.

Nowy procesor Intel jest wyposażony w 22 rdzenie procesora


Intel Core i7-7700K


Kategorie testowe 100%


posługiwać się


Wyniki


Średni wynik




Suma punktów




Wydajność gry 60%


Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli


133


86




1,361




Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli


53


Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli


123


Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli


50


GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 1920 x 1080 pikseli


101


GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 3480 x 2160 pikseli


56


Benchmarki 40%


Znak 3D: Uderzenie ognia (łączny wynik


17,851


3274


Cinebench: Wszystkie rdzenie (punkty)


985


Cinebench: pojedynczy rdzeń (punkty)


197


SiSoftware Sandra 2016: Arytmetyka (MIPS)


149,42


SiSoftware Sandra 2016: Multimedia (MPIX/s)


451,25


SiSoftware Sandra 2016: Kryptografia (GB/s)


9.24


Aprecjacja / amortyzacja


nie


Cena (cena uliczna od 02.03.2017)


364 euro

Intel Core i7-7700K

Kategorie testowe 100%

posługiwać się

Wyniki

Średni wynik

Suma punktów

Wydajność gry 60%

Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli

133

86

1,361

Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli

53

Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli

123

Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli

50

GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 1920 x 1080 pikseli

101

GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 3480 x 2160 pikseli

56

Benchmarki 40%

Znak 3D: Uderzenie ognia (łączny wynik

17,851

3274

Cinebench: Wszystkie rdzenie (punkty)

985

Cinebench: pojedynczy rdzeń (punkty)

197

SiSoftware Sandra 2016: Arytmetyka (MIPS)

149,42

SiSoftware Sandra 2016: Multimedia (MPIX/s)

451,25

SiSoftware Sandra 2016: Kryptografia (GB/s)

9.24

Aprecjacja / amortyzacja

nie

Cena (cena uliczna od 02.03.2017)

364 euro

Intel Core i7-7700K

Kategorie testowe 100%

posługiwać się

Wyniki

Średni wynik

Suma punktów

Wydajność gry 60%

Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli

133

86

1,361

Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli

53

Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli

123

Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli

50

GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 1920 x 1080 pikseli

101

GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 3480 x 2160 pikseli

56

Benchmarki 40%

Znak 3D: Uderzenie ognia (łączny wynik

17,851

3274

Cinebench: Wszystkie rdzenie (punkty)

985

Cinebench: pojedynczy rdzeń (punkty)

197

SiSoftware Sandra 2016: Arytmetyka (MIPS)

149,42

SiSoftware Sandra 2016: Multimedia (MPIX/s)

451,25

SiSoftware Sandra 2016: Kryptografia (GB/s)

9.24

Aprecjacja / amortyzacja

nie

Cena (cena uliczna od 02.03.2017)

364 euro


Intel Core i7-6700K


Kategorie testowe 100%


Podkategorie


Wyniki


Średni wynik




Suma punktów




Wydajność gry 60%


Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli


132


86




1,326




Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli


54


Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli


122


Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli


50


GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 1920 x 1080 pikseli


98


GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 3480 x 2160 pikseli


57


Benchmarki 40%


Znak 3D: Uderzenie ognia (łączny wynik


17 541


3188


Cinebench: Wszystkie rdzenie (punkty)


918


Cinebench: pojedynczy rdzeń (punkty)


181


SiSoftware Sandra: Arytmetyka (MIPS)


138,09


SiSoftwareSandra: Multimedia (MPIX/s)


338,27


SiSoftwareSandra: Kryptografia (GB/s)


8.70


Aprecjacja / amortyzacja


nie


Cena (cena uliczna od 02.03.2017)


345 euro

Intel Core i7-6700K

Kategorie testowe 100%

Podkategorie

Wyniki

Średni wynik

Suma punktów

Wydajność gry 60%

Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli

132

86

1,326

Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli

54

Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli

122

Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli

50

GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 1920 x 1080 pikseli

98

GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 3480 x 2160 pikseli

57

Benchmarki 40%

Znak 3D: Uderzenie ognia (łączny wynik

17 541

3188

Cinebench: Wszystkie rdzenie (punkty)

918

Cinebench: pojedynczy rdzeń (punkty)

181

SiSoftware Sandra: Arytmetyka (MIPS)

138,09

SiSoftwareSandra: Multimedia (MPIX/s)

338,27

SiSoftwareSandra: Kryptografia (GB/s)

8.70

Aprecjacja / amortyzacja

nie

Cena (cena uliczna od 02.03.2017)

345 euro

Intel Core i7-6700K

Kategorie testowe 100%

Podkategorie

Wyniki

Średni wynik

Suma punktów

Wydajność gry 60%

Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli

132

86

1,326

Rise of the Tomb Raider: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli

54

Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli

122

Wiedźmin 3 - Dziki Gon: Średnia liczba klatek na sekundę w rozdzielczości 3480 x 2160 pikseli

50

GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 1920 x 1080 pikseli

98

GTA 5: Średnia liczba klatek na sekundę w 3480 x 2160 pikseli

57

Benchmarki 40%

Znak 3D: Uderzenie ognia (łączny wynik

17 541

3188

Cinebench: Wszystkie rdzenie (punkty)

918

Cinebench: pojedynczy rdzeń (punkty)

181

SiSoftware Sandra: Arytmetyka (MIPS)

138,09

SiSoftwareSandra: Multimedia (MPIX/s)

338,27

SiSoftwareSandra: Kryptografia (GB/s)

8.70

Aprecjacja / amortyzacja

nie

Cena (cena uliczna od 02.03.2017)

345 euro


Temperatury pracy







Intel Core i7-7700K


Intel Core i7-6700K


Temperatura: obciążenie


57 stopni Celsjusza


66 stopni Celsjusza


Temperatura: bezczynność


27 stopni Celsjusza


28 stopni Celsjusza

Temperatury pracy

Intel Core i7-7700K

Intel Core i7-6700K

Temperatura: obciążenie

57 stopni Celsjusza

66 stopni Celsjusza

Temperatura: bezczynność

27 stopni Celsjusza

28 stopni Celsjusza

Temperatury pracy

Intel Core i7-7700K

Intel Core i7-6700K

Temperatura: obciążenie

57 stopni Celsjusza

66 stopni Celsjusza

Temperatura: bezczynność

27 stopni Celsjusza

28 stopni Celsjusza


Pobór energii







Intel Core i7-7700K


Intel Core i7-6700K


Platforma testowa zużycia energii: obciążenie


252 watów


261 watów


Platforma testowa zużycia energii: bezczynność


44 waty


46 watów

Pobór energii

Intel Core i7-7700K

Intel Core i7-6700K

Platforma testowa zużycia energii: obciążenie

252 watów

261 watów

Platforma testowa zużycia energii: bezczynność

44 waty

46 watów

Pobór energii

Intel Core i7-7700K

Intel Core i7-6700K

Platforma testowa zużycia energii: obciążenie

252 watów

261 watów

Platforma testowa zużycia energii: bezczynność

44 waty

46 watów

Leave a Comment