MacBook Pro 2018 zyskuje nowy impuls dzięki aktualizacji uzupełniającej: Apple naprawiło problemy z dławieniem laptopa za pomocą aktualizacji systemu, a ulepszenia prędkości są znacznie lepsze niż wcześniej.

Teraz, gdy Apple naprawiło swoje problemy z dławieniem za pomocą aktualizacji oprogramowania układowego dla MacBooka Pro 2018, nadszedł czas, aby ponownie przyjrzeć się laptopowi i dodać do naszych oryginalnych wyników testów porównawczych z naszego pierwszego testu.

Te serie testów to testy porównawcze, które wykonują zadania, które może wykonać profesjonalista. Przeprowadziliśmy testy na 15-calowym Macbooku Pro 2,9 GHz Core i9 2018 2018 przed i po aktualizacji. Jako odniesienie przetestowaliśmy również 15-calowego Macbooka Pro z 2017 r. z częstotliwością 2,9 GHz.

Przeczytaj oryginalną recenzję tutaj

Renderowanie wideo 4K Adobe Premiere CC

Ten test był projektem wideo Adobe Premiere stworzonym przez zespół wideo Macworld. (Możesz obejrzeć wideo na YouTube). Wyeksportowaliśmy wideo do formatu H.264, używając ustawienia YouTube 2160p 4K i włączając maksymalną jakość renderowania. Po wyrenderowaniu wideo za pomocą programu Adobe Media Encoder CC ustawimy renderer na ustawienie Tylko oprogramowanie Mercury Playback Engine, aby odizolować procesor.

Nasze testy nowego Macbooka Pro przed aktualizacją wykazały 11-procentowy wzrost prędkości w porównaniu z modelem z poprzedniego roku. Nie byliśmy w stanie odtworzyć utraty wydajności, której doświadczył YouTuber Dave Lee podczas testów (jego film był tym, który wysunął problem dławienia na pierwszy plan).

Po aktualizacji widzieliśmy większą poprawę w stosunku do zeszłorocznego laptopa – wzrost o 22 proc.

Procesor Cinebench

Cinebench to benchmark, który obejmuje renderowanie 3D i którego procesor kładzie nacisk na dostępne rdzenie procesora. Według Maxona scena ma około 2000 obiektów z ponad 300 000 wielokątów i szeregiem efektów.

Wykorzystując wszystkie rdzenie procesora dostępne w każdym laptopie (sześć w Macbooku Pro 2018, cztery w modelu 2017), zaktualizowany Macbook Pro 2018 wykazuje 25-procentowy wzrost w porównaniu z Macbookiem Pro 2017. Bez aktualizacji Macbook Pro 2018 miał wzrost o 17 procent w porównaniu do modelu z poprzedniego roku.

Cinebench umożliwia określenie liczby wątków, z którymi chcesz przeprowadzić test. Przeprowadziliśmy więc serię testów, zaczynając od jednego wątku, a następnie od dwóch, czterech, ośmiu, dziesięciu i dwunastu wątków. Ponieważ Macbook Pro 2017 jest urządzeniem czterordzeniowym, może przetwarzać tylko do ośmiu wątków.

Blender BMW CPU

Blender to darmowa aplikacja 3D o otwartym kodzie źródłowym. Wykorzystaliśmy test CPU w benchmarku Blendera BMW, aby przetestować inny rendering 3D. Zaktualizowany model 2018 był o 19 procent szybszy niż MacBook Pro 2017. Przed aktualizacją model 2018 był o 12 procent szybszy.

V-Ray

Kolejny test renderowania 3D: V-Ray. Wykorzystaliśmy test opracowany dla procesora. Zaktualizowany Macbook Pro 2018 był o 19 procent szybszy niż model z poprzedniego roku. Bez aktualizacji nowy laptop był o 12 procent szybszy.

Efekt przepustnicy na pierwszy rzut oka

Podczas testu używaliśmy gadżetu Intel Power Gadget do monitorowania wydajności procesora i szybkości zegara Macbooka Pro. Aplikacja pokazuje postęp w postaci wykresu liniowego.

Przed aktualizacją MacBook Pro 2018 wykazywał w tych testach sporo throttlingu, a wykresy w Power Gadget czasami wyglądały jak nieregularne gryzmoły. Częstotliwość taktowania procesora często spadała do 2 GHz, a następnie ponownie wzrosła do 4,8 GHz, czyli szybkości turbo w laptopie. Bardzo różniła się również temperatura i zużycie energii.

Aktualizacja dodatkowa MacOS High Sierra 10.13.6 miała uspokajający wpływ na procesor. Po zainstalowaniu widzieliśmy więcej „płaskich” wyników w gadżecie zasilania, przy czym procesor lepiej radził sobie z utrzymaniem zużycia energii, temperatury i bazowej szybkości zegara.

Co ciekawe, podczas kontrowersji wokół MacBooka Pro Power Gadget został zaktualizowany z wersji 3.5.2 do 3.5.3. Wywołało spekulacje na wielu stronach internetowych, że został celowo usunięty, aby zniechęcić ludzi do monitorowania wydajności Macbooka Pro.

Zainstaluj aktualizację

Jeśli kupiłeś już MacBooka Pro 2018 z paskiem dotykowym lub planujesz kupić inny, zainstaluj aktualizację uzupełniającą macOS High Sierra 10.13.6. (13-calowe modele bez paska dotykowego nie otrzymały żadnych aktualizacji procesora i nie zostały dotknięte tym błędem.) Ma to dużą różnicę w wydajności, szczególnie w aplikacjach wielordzeniowych. Pomoże to MacBookowi Pro działać bardziej konsekwentnie.

Leave a Comment