Jeśli chcesz grać na Macu, szybko pojawia się pytanie: który sprzęt jest najlepszy do tego celu? Oto odpowiedź

Który Mac jest najlepszy do grania? Coraz więcej czytelników zadaje nam to pytanie właśnie dlatego, że OS X stał się w ostatnich latach coraz bardziej popularny jako platforma dla graczy. I to pomimo tego, że granie na Macu od dawna jest czymś w rodzaju sprzeczności, bo branża gier skupiła się na pecetach i konsolach.

To wszystko się zmieniło: komputery Mac firmy Apple są teraz komputerami z najwyższej półki i dlatego idealnie nadają się jako komputery do gier. Mają potężne procesory i karty graficzne, fantastyczne wyświetlacze i smukłą konstrukcję. Ponadto OS X jest doskonałą platformą dla twórców gier (nie tylko ze względu na kompatybilność związaną z OpenGL z Playstation 3) i przyciągnął wielu programistów na komputery Mac dzięki Mac App Store (i jego dobre perspektywy zysku).

Najlepsze gry na komputery Mac (zdjęcie 1 z 75)

Luna? The Shadow Dust Z ręcznie rysowaną grafiką 2D, gra ma proste piękno, które czasami przypomina nam ilustracje do Małego Księcia autorstwa Antoine de Saint-Exupéry. "Luna - The Shadow Dust" to przygodówka logiczna, którą tradycyjnie steruje się za pomocą myszy, bez bardziej skomplikowanych dodatków, takich jak ekwipunek. Oprócz naszego głównego bohatera kontrolujemy również dziwne małe zwierzątko, które często jest niezbędne do rozwiązywania zagadek. Zgodnie z opisem gry, po głębokim upadku trafiamy na skraj świata i musimy wspiąć się od wewnątrz i na zewnątrz na gigantyczną wieżę, na którą składa się wiele tajemniczych pomieszczeń i cieni. Możemy je również twórczo wykorzystać na naszą korzyść. Chociaż łamigłówki trwają tylko kilka godzin, niektóre łamigłówki są nieco bardziej wymagające, ponieważ musisz śledzić poszczególne kroki. Ale to wszystko jest możliwe, a w przypadku starszych dzieci jest to również interesujące jako gra rodzinna, w której siedzicie razem przed wyświetlaczem i układacie puzzle.
Luna The Shadow Dust radzi sobie zupełnie bez słów i wyjaśnień, nawiasem mówiąc, także w przejrzystym menu gry. Wydawcą gry opracowanej przez Latern Studio jest Application Systems Heidelberg w tym kraju.Luna The Shadow Dust jest również dostępna w Mac App Store lub na Steamie w regularnej cenie 20 euro i od Mac OS X 10.9.

Dzięki Bootcamp i możliwości zainstalowania systemu Windows na komputerze Mac, Apple oferuje również to, co najlepsze z obu światów, że tak powiem: możesz grać w najnowsze gry na komputery Mac, a także tytuły tylko dla systemu Windows. Który komputer Mac jest najlepszy do grania, to pytanie, które potencjalni nabywcy komputerów Mac powinni sobie zadać.

W tym specjalnym wydaniu przyjrzeliśmy się pełnej gamie komputerów Mac firmy Apple, aby dowiedzieć się, który model jest najlepszy do gier. Nie ma znaczenia, czy jesteś doświadczonym graczem na Macu, czy po prostu chcesz kupić komputer Mac do pracy, na którym jedna lub druga gra powinna być uruchomiona w tym samym czasie; Ten artykuł ma na celu przybliżenie podstaw gier na komputery Mac.

Po pierwsze: obecne gry pochłaniają wydajność, co oznacza, że ​​zarówno karty graficzne, jak i procesory są intensywnie wykorzystywane. Dlatego bardzo ważne jest, aby kupić komputer Mac z jak największą mocą obliczeniową. Ponadto gry zazwyczaj nie zajmują niewielkiej ilości miejsca, więc dużym i przede wszystkim szybkim dyskiem twardym byłby atutem. A ponieważ gry są również nośnikiem wizualnym, dobry wyświetlacz jest również koniecznością.

Najlepsza grafika

Obecne gry wymagają najnowszych, wysokiej klasy kart graficznych. Apple używa obecnie trzech różnych typów procesorów graficznych w swoich obecnych komputerach Mac:

Grafika Intel HD 4000

Nvidia Geforce GT 640M z 512 MB

Nvidia Geforce GT 650M z 512 MB

Nvidia Geforce GT 650M z 1 GB

Nvidia Geforce GTX 660M z 512 MB

Nvidia Geforce GTX 675MX z 1 GB

Nvidia Geforce GTX 680MX z 2 GB

Chipset Intel HD Graphics 4000 jest tak zwanym zintegrowanym rozwiązaniem graficznym, podczas gdy karty Nvidia są dyskretnymi kartami graficznymi. W tym przypadku dyskretny oznacza, że ​​karta graficzna działa niezależnie od procesora i pamięci RAM komputera – w uproszczeniu dyskretny układ graficzny jest szybszy niż współdzielone, zintegrowane rozwiązanie ze względu na własną pamięć RAM. Najważniejsze jest to, że jeśli chcesz grać w wysokiej klasy gry na komputerze Mac, nie ma możliwości obejścia dyskretnej karty graficznej Nvidia.

Dwie karty Nvidia GT 650M i 660M są w dużej mierze takie same pod względem wydajności, chociaż 660 M ma nieco większą szybkość wypełniania. Zupełnie inny kaliber to natomiast Nvidia 675GTX, bo karta graficzna ma dwa razy więcej pamięci. Najważniejsze jest jednak to, że karta graficzna oferuje znacznie lepszą wydajność przy nieco niższym taktowaniu.

Współczynnik wypełnienia tekstury (mld / s):

NVIDIA GeForce 650M — do 27,2

NVIDIA GeForce 660M — do 4/30

NVIDIA GeForce 675MX — do 39,7

Dokładną specyfikację można znaleźć na stronie NVIDIA GeForce.

Mówiąc najprościej, rozwiązanie graficzne, które otrzymasz, zależy od zakupionego komputera Mac. Jedyny wyjątek: niektóre modele są również dostępne z mocniejszymi kartami graficznymi niż opcje BTO (Build-to-Order).

Jeśli jesteś jednym z doświadczonych graczy, możesz skreślić zintegrowane rozwiązanie Intel HD Graphics 4000 ze swojej listy. A wraz z nim także Macbook Air i Mac Mini, ponieważ oba komputery Mac korzystają z tego wbudowanego rozwiązania. W naszym teście Speed ​​Mark HD 400 osiągnął wartość zaledwie 131, czyli znacznie wolniej niż wszystkie inne komputery Mac. Tylko podstawowy model Macbooka Air był w stanie nieco się wyróżnić 151 punktami, ale nie zbliża się do większych modeli.

Oczywiście poczucie szybkości zależy również od tego, co ma być odtwarzane na Macu. Na przykład, jeśli chcesz zagrać w najnowsze tytuły, takie jak świetne XCOM: Enemy Unknown (tutaj w recenzji), wybierzesz Maca z kartą graficzną Nvidia. Jeśli z drugiej strony chodzi bardziej o Angry Birds, gry przeglądarkowe, takie jak Farmville lub inne starsze tytuły, zintegrowany Intel HD 4000 może być dla Ciebie wystarczający. Macbook Pro i iMac używają Nvidia Geforce GT, dzięki czemu iMac z 27-calowym wyświetlaczem można zaktualizować do GTX 680MX z 2 GB pamięci GDDR5 RAM za pomocą opcji BTO.

Z drugiej strony Mac Pro nie jest już dostępny w UE, ale jest dostępny na przykład w USA z ATI Radeon HD 5770 i 1 GB pamięci RAM GDDR5 i można go oczywiście rozbudować o dodatkowe i mocniejsze karty gniazdo po gnieździe. Podejście, które na początku brzmi kusząco; Ale biorąc pod uwagę wysoką cenę detaliczną komputera Mac Pro i fakt, że jego sprzedaż nie jest już dozwolona z powodu dyrektywy UE, pomijamy komputer Mac Pro z naszej listy.

Który komputer Mac ma najlepszy wyświetlacz do gier?

Nowy iMac jest wyposażony w wspaniały 27-calowy wyświetlacz H-IPS, dzięki czemu jest najlepszym możliwym urządzeniem do grania. Mniejszy wyświetlacz Macbooka Pro, wraz z ogólną konstrukcją komputera przenośnego, utrudnia granie w gry wideo, chociaż oczywiście notebook jest bardziej przenośny, a przez to bardziej elastyczny. Nie mówiąc już o tym, że zawsze możesz dodać monitor zewnętrzny, mysz do gier i klawiaturę.

Konsole jako alternatywy

Jeśli jednak nie chcesz wydawać 2000 euro na komputer Mac, który nadaje się do gier, konsola do gier, taka jak Playstation 3 lub Xbox 360, może być alternatywą - w połączeniu z tańszym komputerem Mac jako produktywnym systemem. PS3 jest obecnie dostępny za niecałe 200 euro, podobnie jak Xbox 360 firmy Microsoft. Jako odtwarzacz Bluray, PS3 oferuje prawdziwą wartość dodaną dla cyfrowego salonu, aplikacje takie jak Lovefilm lub Watchever są również dostępne dla wszechstronnej konsoli Sony. Oprócz tytułów wieloplatformowych, takich jak Assassin's Creed 3 czy Call of Duty Blacl Ops II, PS3 oferuje również fantastyczne tytuły na wyłączność, takie jak seria Uncharted. Xbox 360 doskonale pasuje również do cyfrowego salonu, ponieważ oferuje również różne usługi online, takie jak Xbox Music czy aplikacje dla Sky-Go. Microsoft ma również w zanadrzu aplikację Smartglass dla posiadaczy tabletów i smartfonów, za pomocą której można sterować konsolą za pomocą tabletu.

Możesz mieć ochotę pomyśleć o MacBooku Pro z wyświetlaczem Retina. Tak, to świetne urządzenie, ale wyświetlacz Retina o wysokiej rozdzielczości pokazuje swoje mocne strony przede wszystkim, jeśli chodzi o wyświetlanie tekstu i obrazów. Większość gier w ogóle nie działa w pełnej rozdzielczości siatkówki, ponieważ wymaga to po prostu zbyt dużej mocy obliczeniowej procesora i karty graficznej. To z kolei odbywa się kosztem wydajności gry.

Jako zapalony gracz nie wykorzystujesz tak naprawdę wspaniałych wyświetlaczy Retina. Zwłaszcza z 13-calowym modelem, którego należy unikać, ponieważ dużą część ceny zakupu przeznacza się na wyświetlacz, podczas gdy CPU i GPU nie korzystają z wyższej ceny. Nieco inaczej wygląda to w przypadku modelu 15-calowego. Ten model jest wyposażony w dyskretną jednostkę graficzną Nvidia, co czyni go doskonałym urządzeniem do gier. Jednak i tutaj płacisz dodatkową opłatę za – co prawda fantastyczny – wyświetlacz Retina, chociaż możesz więcej skorzystać z większego monitora zewnętrznego.

Który komputer Mac ma najlepszą wydajność w grach?

To, który komputer Mac powinieneś dostać do gier, zależy również w dużej mierze od tego, jak wygląda reszta sprzętu oprócz kart graficznych. Na przykład taktowanie procesorów ma bezpośredni wpływ na wydajność gry, dzięki czemu wydajność gry jest lepsza przy szybszych procesorach. Apple obecnie instaluje w swoich komputerach Mac dwa typy procesorów: Intel Core i5 oraz Intel Core i7 z generacji „Ivy Bridge” o częstotliwości taktowania od 1,7 GHz do 3,4 GHz w wersjach dwu- i czterordzeniowych. Ciekawostką związaną z częstotliwościami taktowania procesora jest to, że najwyraźniej chodzi nie tyle o jak największą liczbę wolnych rdzeni, ale o czystą moc obliczeniową procesorów. Na przykład większość obecnych gier w ogóle nie używa wielu rdzeni. Decydującym czynnikiem wydaje się być raczej sama moc obliczeniowa.

Który dysk twardy powinien to być?

Większość gier na komputery Mac zajmuje trochę miejsca na dysku twardym (średnio od 10 GB do 30 GB). Rezultat: otrzymujesz również dysk twardy o pojemności 1 TB, który może następnie zawierać pliki wielkoformatowe i biblioteki multimediów z normalnego użytkowania, szybko zapełnione. Tutaj pokusa może być znowu wielka, aby po prostu wziąć nośnik pamięci o pojemności 3 TB, ale radzimy zaakceptować dopłatę za Fusion Drive (połączenie Apple SSD i konwencjonalnego dysku twardego) lub dysk tylko flash . Ponieważ oba rozwiązania zapewniają błyskawiczne wczytywanie danych. I to nigdy nie jest złe w kontekście gier.

Najlepszy komputer Mac zapewniający najlepszy dźwięk

Dźwięk jest kluczowym elementem w radzeniu sobie z grami. Na szczęście wszystkie obecne komputery Mac są wyposażone w dobre karty dźwiękowe – poza tym i tak niewiele jest lub wcale nie ma wyboru układów dźwiękowych. Zamiast tego możesz wybrać dobrej jakości głośniki Mac lub zestawy słuchawkowe do gier. Dobrymi głośnikami Maca byłyby na przykład Razer Ferox, Bouwers & Wilkins MM1 czy JBL Jembe. Na rynku akcesoriów dostępne są również dedykowane zestawy słuchawkowe do gier, takie jak Creative Soundblaster Tactic3D Wrath lub Tritton AC 180.

Najlepsze akcesoria do gier

Dobra mysz jest absolutną koniecznością dla ambitnych graczy Mac, zwłaszcza że Magic Mouse firmy Apple prawie nie nadaje się do gier – szczególnie w gorączkowych sytuacjach trudno jest nacisnąć lewy lub prawy przycisk myszy. Magic Mouse to poważna katastrofa, zwłaszcza wśród strzelców, ponieważ prawe kliknięcie na szczerbinkę i muszkę często służy do celowania, podczas gdy lewy do strzelania - jest to trudne do wyobrażenia przy takiej myszy. Potrzebna jest więc prawdziwa mysz do gier, taka jak Razer Deathadder. Ma swoje mocne strony przede wszystkim w wysokiej czułości i wszechstronnej, udanej adaptacji - to sprawia, że ​​Deathadder mniej nadaje się do normalnej pracy na biurku, ale daje taką muzykę do gry.

Ponadto istnieją oczywiście dedykowane klawiatury do gier, które dają znacznie lepsze sprzężenie zwrotne niż konwencjonalna klawiatura Apple. Ponadto niektóre modele mają konfigurowalne podświetlenie najważniejszych klawiszy (takich jak klawisze WASD). Na przykład w sklepach można kupić Razer BlackWidow Ulimate Stealth 2013 lub Corsair Vengeance K90.

Zalecenie: to Twój preferowany komputer Mac do gier

Skończyło się na tym, że zdecydowałeś się kupić komputer Mac do zabawy. Który Mac jest najlepszy do grania, to oczywiście pytanie czysto subiektywne, szczególnie w odniesieniu do przeznaczenia komputera. Zasadniczo możesz kupić dowolny komputer Mac z dyskretnym rozwiązaniem graficznym Nvidia do gier.

Naszą konkretną rekomendacją dotyczącą urządzenia jest przyjrzenie się standardowemu 27-calowemu iMacowi (3,2 GHz, 8 GB RAM, 2049,00 euro) (tutaj w teście Macwelta). Apple dostarcza urządzenie z kartą Nvidia Geforce GTX 675MX z pełnym gigabajtem pamięci RAM wideo i terabajtem miejsca na dysku twardym. Jeśli chcesz uaktualnić iMaca, zalecamy przyjrzenie się Nvidia Geforce GTX 680MX z 2 GB GDDR5-RAM (za dodatkową opłatą 150 euro), ponieważ jednostki graficznej nie można później wymienić. Dysk Fusion Drive z 1 TB pamięci masowej za dodatkowe 250 euro byłby również interesujący pod względem fantastycznej wydajności.

Leave a Comment